sylwetka urządzenie

PRESSURA 24 – urządzenie do wykonywania drenażu limfatycznego

zaburzenia krążenia żylnego
dna moczanowa
neuropatie
reumatologiczne zapalenie stawów
cieśń nadgarstka
żylaki

Cóż to takiego PRESOTERAPIA?

Drenaż limfatyczny stanowi formę oddziaływania na układ chłonny, który ma za zadanie poprawę jego motoryki oraz redukcję obrzęków. Masaż ten może być wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę lub masażystę albo za pomocą aparatów do kompresji pneumatycznej.

Manualny drenaż limfatyczny został po raz pierwszy opracowany i opublikowany w latach 30. przez duńskiego fizjoterapeutę Emila Voddera i do dziś uznaje się go za ojca tej metody. Drenaż ręczny stanowi kombinację powolnych ruchów okrężnych, obrotowych, pompujących i czerpiących o sile bodźca dostosowanej do okolicy ciała i stanu pacjenta. Aparaty do drenażu mechanicznego zawierają natomiast specjalne mankiety podzielone na komory, w których umieszcza się obrzękniętą kończynę. Urządzenie, wtłaczając powietrze w kolejne sektory, wytwarza podciśnienie stymulujące układ limfatyczny do pracy.

Terapia aparatem PRESSURA 24

Terapia ta obejmuje dwie fazy działania.

  1. Faza intensywna – skoncentrowana na maksymalnej redukcji istniejącego obrzęku. W tej fazie nacisk kładzie się na codzienne drenaże limfatyczne, kompresoterapię (bandażowanie) i edukację pacjenta odnośnie ćwiczeń i codziennej pielęgnacji skóry. Jej czas trwania jest dobierany indywidualnie do stanu pacjenta i kończy się w momencie, gdy dalsza redukcja nadmiaru chłonki przestaje być możliwa.
  2. Faza utrwalająco-optymalizująca – mająca na celu podtrzymanie osiągniętych efektów terapii. Jej skuteczność zależy od stopnia zaangażowania pacjenta w terapię, ponieważ to na jego barkach spoczywa dbałość o codzienną pielęgnację skóry, bandażowanie, ćwiczenia usprawniające i automasaż. W tej fazie drenaże wykonuje się 1 – 2 razy w tygodniu. Ze względu na przewlekły charakter dolegliwości, jaką jest obrzęk limfatyczny, faza ta powinna trwać do końca życia pacjenta.

Dla podtrzymania efektów drenażu u osób borykających się z obrzękami, przeciążeniami w pracy kończyn dolnych bądź niewydolnością układu żylnego zaleca się noszenie odpowiednich materiałów kompresyjnych, zapewniających ochronę przed nasileniem dolegliwości. W celach profilaktycznych stosuje się rajstopy i pończochy uciskowe o 1 lub 2 klasie ucisku, a u osób z utrwalonymi obrzękami – bandaże i bieliznę z minimum 2 klasą ucisku.

Sekret zabiegu.

Masaż uciskowy aparatem PRESSURA 24 polega na naprzemiennym wtłaczaniu powietrza do stworzonych w tym celu mankietów i jego wypuszczaniu w określonych odstępach czasu. Po zakończonym zabiegu pacjent odczuwa odprężenie i lekkość.

Drenaż limfatyczny PRESSURA 24, to bezinwazyjna i niezwykle skuteczna metoda pobudzania układu krążenia oraz odprowadzania nadmiaru limfy, co skutkuje redukcją obrzęków, jak również poprawą ukrwienia tkanek i ich trofiki.

Ponadto masaż sprzyja detoksykacji organizmu, w konsekwencji przyczyniając się do skutecznej redukcji cellulitu oraz usprawnienia procesu odchudzania.

To również doskonałe rozwiązanie dedykowane osobom po zabiegach chirurgicznych.

Wskazania do zabiegu PRESSURA 24

Wskazania medyczne do drenażu limfatycznego obejmują pierwotne i wtórne obrzęki limfatyczne, obrzęki tłuszczowe, obrzęki żylno-limfostatyczne oraz obrzęki pourazowe i pooperacyjne. Obecnie także coraz częściej masaż ten wykorzystywany jest u sportowców jako element regeneracji powysiłkowej, jak również jako zabieg wellness w celu likwidacji uczucia ciężkości nóg, redukcji cellulitu czy oczyszczania organizmu z toksyn.

Przeciwwskazania do zabiegu PRESSURA 24

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego dzieli się na ogólne i miejscowe. Do przeciwwskazań ogólnych bezwzględnych należy niewyrównana niewydolność serca (co wyklucza drenaż w przypadku obrzęków sercowych) oraz ostre stany zapalne wywołane przez zarazki chorobotwórcze. Złośliwe nowotworowe obrzęki limfatyczne uznaje się za przeciwwskazanie względne. Przy pracy w obrębie głowy i szyi przeciwwskazanie stanowić będą także: nadczynność tarczycy, nadwrażliwość zatoki tętnicy szyjnej oraz zaburzenia rytmu serca. Pacjenci po 60 roku życia potrzebują konsultacji lekarza prowadzącego przed zabiegiem. W przypadku pracy w obrębie jamy brzusznej szczególnymi przeciwwskazaniami będą: menstruacja, ciąża, epilepsja, uchyłkowatość jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna, tętniaki aorty brzusznej, znaczne zrosty pooperacyjne oraz popromienne stany zapalne narządów miednicy mniejszej.

DANE TECHNICZNE

Napięcie wyjściowe – AC110V ± 10% / 60Hz AC220V ± 10% / 50Hz
Maksymalny pobór mocy – 110 W.
Ciśnienie powietrza – 20 ~ 360 mmHg
Tryb pracy – 4 tryby pracy
Ekran – Ekran LCD
Maksymalna intensywność pompy powietrza – 48KPa
Model funkcyjny – 5 modeli z funkcją masażu oczu
Ilość komór – 24
Działanie – ogrzewanie i wibracje
Czas zabiegu – 60 minut
Rozmiar maszyny 40 * 29 * 30 cm
Wielkość opakowania 44 * 58 * 45cm

 

 

 

KLIENT OTRZYMUJE

  • Urządzenie główne,
  • Kostium zabiegowy,
  • Jednorazowe kostiumy – 10 szt.
  • Instrukcję obsługi,
  • Wsparcie posprzedażowe,
  • Rzetelny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • Gwarancja 24 m-cy na urządzenie i 12 m-cy na głowice
  • Transport urządzenia do gabinetu,
  • Stałe bezpłatne konsultacje dotyczące obsługi urządzenia i sposobu wykonywania zabiegów,
  • Szkolenie zakończone certyfikatem,

UZYSKIWANE EFEKTY

laser do modelowania brzucha
laser do lepszych pośladków

Potrzebujesz więcej informacji na temat tego urządzenia?

Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania