FRAXON

 

laser excimerowy 308

EXCIMER 308 – laser excimerowy 308 nm.

 

linia
Bielactwo
Łuszczyca
Atopowe zapalenie skóry
Odbarwienia skóry
Łysienie plackowate

Laser excimerowy

EXCIMER 308 w leczeniu łuszczycy pozwala na efektywne naświetlanie chorych komórek bez szkodliwego wpływu na zdrowe struktury. System umożliwia dostosowanie mocy światła do konkretnego przypadku. Naświetlanie pacjenta powinno odbywać się w przypadku łuszczycy 2 x w tygodniu, w ilości 6-18 zabiegów w zależności od konkretnego przypadku. 

EXCIMER 308 o długości fali 308 nm w leczeniu bielactwa przyczynia się do szybszej repigmentacji niż inne urządzenia bazujące na innych długościach fali. Naświetlanie pacjenta powinno odbywać się w przypadku bielactwa 2-3 x w tygodniu, w ilości 15-30 zabiegów w zależności od konkretnego przypadku i reakcji skóry na naświetlania.

Liczne badania kliniczne systemu Excimerowego dowiodły jego skuteczność w:

– zmniejszeniu powierzchni łat łuszczycy,
– zwiększeniu uległości łat na terapię,
– zmniejszeniu zaczerwienienia,
– zmniejszeniu łuskowatości,
– ograniczeniu długofalowych skutków ubocznych (poparzeń  i znamion pigmentacyjnych wokół znamiona)
– zwiększeniu komfortu pacjenta w trakcie zabiegu (redukowanie bólu, odczucia estetyczne na skórze)
– postępująca repigmentacja miejsc choroby,
– nieliczne krótkoterminowe efekty uboczne  (poparzenia)

LECZENIE ŁUSZCZYCY

Łuszczyca dotyczy około 2% populacji na świecie. Częstość jej występowania zależy zarówno od czynników genetycznych, jak i przyczyn zewnątrzpochodnych, takich jak dieta, choroby infekcyjne, ekspozycja na słońce i inne czynniki środowiskowe.
Łuszczyca jest chorobą z wieloma opcjami leczenia przy czym jedną z najskuteczniejszych wydaje się być fototerapia UVA i UVB. Najbardziej skuteczna część spektrum UVB przeciwko łuszczycy zawiera się w przedziale 304 a 314 nm. Specjalne źródło wąskowidmowe światła lasera excimerowego z maksymalną emisją przy 308 nm przeznaczone jest do leczenia łuszczycy i jest bardziej efektywne niż tradycyjne UVB. Terapia jest stosowana z 1-2 dniowymi przerwami w stopniowo wzrastających dawkach.

LECZENIE BIELACTWA

Bielactwo jest często występującą chorobą depigmentacyjną skóry i błon śluzowych z nadal nie do końca wyjaśnionymi przyczynami i patogenezą. Obecnie jedną z możliwości powszechnie branych pod uwagę jest to, że jest to choroba autoimmunologiczna spowodowana głównie przez limfocyt T. Udowodniono, że UVB ma funkcję powstrzymywania limfocytów T w okolicy zmian bielaczych i ma korzystny wpływ na odzysk pigmentu w obszarze uszkodzenia bielaczego. Światło ekscymerowe 308nm jest rodzajem promieniowania średniego UVB, które nie tylko nie indukuje apoptozy limfocytów T w obszarze uszkodzenia, ale także ujawnia kilka razy większą zdolność do powodowania apoptozy limfocytów T średniopasmowej fali UVB, niż wąskopasmowego UVB. Dlatego posiada więcej zalet w leczeniu bielactwa. Zostało potwierdzone przez krajowe i zagraniczne aplikacje kliniczne, że światło excimerowe 308nm może wyleczyć bielactwo w krótkim okresie i ma pozytywny wpływ, szybki efekt terapeutyczny, krótki czas leczenia i mniejszą częstotliwość działań niepożądanych, szczególnie odkrywając skuteczne działanie terapeutyczne w leczeniu bielactwa twarzy i ciała, stając się nową fototerapią służącą wyleczeniu bielactwa.
Przebieg terapii: 15-20 naświetlań w odstępach 2-3 naświetlania w tygodniu

LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

Fototerapia w leczeniu AZS jest uznana i szeroko stsowana metodą, zwłaszcza terapia wąskopasmowa. W badaniach oceny skuteczności naświetlania 308nm już w ciagu miesiąca terapii stwierdzono zmniejszenie świądu, rumienia i lichenifikacji przy jednoczesnej bardzo dobrej tolerancji leczenia.

LECZENIE PRZEWLEKŁEJ EGZEMY DŁONI I STÓP

Powszechnie występujące schorzenie dotykające około 15% populacji, stanowi obciążenie społeczno-ekonomiczne i psychospołeczne dla pacjentów i często jest o przewlekłym przebiegu, opornym na konwencjonalne terapie. Stosunkowo skuteczną formą terapii jest zastosowanie fototerapii laserem ekscymerowy (308 nm). W badaniach klinicznych obserwowano bliska 70% redukcję zmian. Naświetlania zalecane są co 2-3dni.

PARAMETRY TECHNICZNE

Pozycja

Specyfikacja

Gęstośc mocy optycznej

30mw/cm2±20%

Rozmiar plamki

Max.16cm2

Długość fali światła

308nm±2nm

Pełna moc wejściowa maszyny

<150VA

Ekran wyświetlacza

LCD 5”

Tryb pracy

Ciągły

Czas pracy

1s~140s

Czas naświetlania

3s/6s/9s/12s/15s/18s/21s/24s/27s

ZESTAW ZAWIERA

  • Urządzenie bazowe
  • Wsparcie posprzedażowe,
  • Rzetelny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • Gwarancja24 m-cy,
  • Transport urządzenia do gabinetu,
  • Stałe bezpłatne konsultacje dotyczące obsługi urządzenia i sposobu wykonywania zabiegów,
  • Szkolenie zakończone certyfikatem,
  • Instrukcje w języku polskim lub angielskim 

Potrzebujesz więcej informacji na temat tego urządzenia?

Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania